BoardTRGalatasaray.clubme.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Akhisar BLD 1-3 GALATASARAY
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPaz Ağus. 28, 2016 4:30 am tarafından Admin

» GALATASARAY 1-0 KARABUKSPOR
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptySalı Ağus. 23, 2016 4:26 am tarafından Admin

» TURKCELL SUPER KUPA GALATASARAY IN
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPaz Ağus. 14, 2016 5:07 am tarafından Admin

» C ZARAGOZA 85-68 GALATASARAY OB
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPerş. Şub. 04, 2016 6:45 am tarafından Admin

» ZTK:GALATASARAY 3-1 Gaziantepspor
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPtsi Şub. 01, 2016 6:51 am tarafından Admin

» ZTK:GALATASARAY 4-1 KASTAMONUSPOR 1966
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyÇarş. Ocak 27, 2016 6:57 am tarafından Admin

» OSMANLISPOR 3-2 GALATASARAY
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPaz Ocak 24, 2016 7:21 am tarafından Admin

» GALATASARAY 3-1 M Sivasspor
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPaz Ocak 17, 2016 9:39 am tarafından Admin

» GALATASARAY 106-59 ORDUSPOR
GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT EmptyPtsi Ocak 11, 2016 6:42 am tarafından Admin

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Ortaklar
bedava forum

GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT

GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT Empty GALATASARAY IN 35. BAŞKANI DUYGUN YARSUVAT

Mesaj  Admin Paz Ekim 26, 2014 5:08 am

Galatasaray'ın 35. Başkanı Duygun Yarsuvat

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda bugün yapılan Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurul Toplantısı sonucunda Duygun Yarsuvat, Galatasaray'ın 35. Başkanı oldu.

3379 üyenin oy kullandığı seçim sonucunda Alp Yalman'ın 1566 oyuna karşı aldığı 1777 oyla Duygun Yarsuvat'ın Galatasaray'ın Yeni Başkanı olmaya hak kazandığı seçim, büyük bir dostluk havası içerisinde geçti. Başkan adaylarından Alp Yalman, sonucun büyük oranda belli olmasıyla birlikte Duygun Yarsuvat'a tebriklerini iletirken, son sandıktaki oyların da açıklanmasının ardından Duygun Yarsuvat, bir teşekkür konuşması yapmak üzere kürsüye geldi ve Galatasaray Başkanı olarak yaptığı bu ilk konuşmada şu ifadeleri kullandı:

"Sevgili dostlar, Sevgili Galatasaraylılar,

Buraya kadar gelerek sabah 10’dan bu saatlere kadar beklediniz. Sayın basın mensupları, sizlere de çok teşekkür ediyorum. Geldiniz ve buradan haberleri paylaşmak için çalıştınız.

Sizlere, burada bulunduğunuz için teşekkür ediyorum ve bu seçimin sonucunun her zaman söylediğim gibi demokratik olduğunu görüyorum.

Divan Heyeti'ne de teşekkür ediyorum. Divan Heyeti Başkanı İrfan Aktar kardeşim ve diğer mensuplar çok özveriyle çalıştılar ve bu işin de altından rahatlıkla çıktılar.

Teşekkür etmek istediğim bir başka grup da var. Bu grup, seçim ofisinde sabahtan akşama kadar çalışan, ellerinden gelen her şeyi yapan ve seçimin kazanılmasında da çok yararlı işler yapan arkadaşlarımdır. Hatta bunlardan birisi, size de belirteyim, bir trafik kazası geçirdi, araba ayağının üzerinden geçti, buna rağmen gelip özveriyle çalışmalarını sürdürdü. Ona da özel olarak teşekkür etmek istiyorum.

Değerli Dostlar,

Bugünkü seçim, Galatasaray Camiası içinde yapılan bir seçimdir ancak esasında birbirimizden hiç farkımız yoktur. Çünkü biz Galatasaraylıyız. Alp Yalman kardeşim seçimi kazansaydı ben ona yardımcı olacaktım. Ben kazandım, eminim o da bana yardımcı olacaktır, bundan hiç kuşkunuz olmasın. Biz kardeşliği, insana sevgiyi ortaya koymak için bir araya geldik. Galatasaraylılar böyle bir yetiştirilme tarzına sahiptir. Biz insancıl, hümanist düşünceye sahip insanlardan oluşuyoruz. Ve toplumlar içinde de farkımız bu şekilde oluşuyor. Biz entelektüel seviyemiz yüksek olduğu için değil, insanı sevdiğimiz, insana değer verdiğimiz için diğerlerinden farklıyız.

Görüyorum ki sabahtan beri tüm enerjinizle buradasınız. Enerjinizden bir şey kaybetmemişsiniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Galatasaray’ın bugünü, Galatasaray’ın yarını için birlikte olmayı temenni ediyorum ve istiyorum.

Her şey Galatasaray için."

Başkan Duygun Yarsuvat, konuşmasının ardından Yönetim Kurulu’nda görevli ekip arkadaşlarını sahneye davet etti.

Galatasaray'ın yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Üye Listesi
Hamdi Yasaman
Dursun Aydın Özbek
Mehmet İpekdokuyan
Abdürrahim Albayrak
Mehmet Can Topsakal
Cem Kınay
İsmail Sarıkaya
Mete İkiz
Ahmet Tunç Akan
Ebru Köksal
Meral Mercan

Yönetim Kurulu Yedek Üye Listesi:
Ceyda Gürcan
H.Murat Atay
H.Ural Aküzüm
Ali Yüce
S.Arda Üçer

Başkan Duygun Yarsuvat ve yeni Galatasaray Yönetimi'nin kurulları ise şu isimlerden oluşuyor:

Denetim Kurulu Üye Aday Listesi:
Cengiz Ergani
Asena Yılmazkaya
Kerem S.Ergün

Denetim Kurulu Yedek Üye Listesi:
Can Özatay
Cevat Genç
İlkan Koyuncu

Sicil Kurulu Üye Listesi:
Serdar Eder
Çetin Öztürk
Gürkan Eliçin
Giray Güngör
Mesut Karaarslan
Ali Tüzmen
A.Esat Tansev

Sicil Kurulu Yedek Üye Listesi:
Deniz Gün Enön
Nihal Özfırat
Ö.Faruk Dak

Disiplin Kurulu Üye Listesi:
Oğuz Evrenos
Okan Tekinşen
Cemal Burnaz
Alparslan Karagülle
Celal Emon
Can Baydarol
Kunter Akyürek

Disiplin Kurulu Yedek Üye Listesi:
Hakan Gençer
Derya Göbelek
Hamdi Barıştıran
Aytuğ Sakallıoğlu
Hakan Ünsaler

Yeni yönetimin mazbata töreninin 28 Ekim Salı günü yapılması bekleniyor.

Gün Boyu Seçim
Seçim Divanı Başkanlığına oybirliği ile İrfan Aktar'ın seçilmesinin ardından sandık görevlilerinin seçimleri yapıldı. Başkan adayları Alp Yalman ve Duygun Yarsuvat'ın konuşma yapmamayı tercih ettiklerini bildirmeleri üzerine, seçime ilişkin tüzük hükümlerinin hatırlatılmasının ardından doğrudan seçimlere geçildi.

Aidatlarını yatıran 6 bin 815 kulüp üyesinin, Galatasaray Spor Kulübü Başkanını seçmek için oy kullanma hakkı olduğu seçimde üyeler, sınıflara dağıtılmış toplam 15 sandıkta, üyelik sicil numaralarına göre oy kullandı.

Yapılan renk seçimine göre başkan adaylarından Alp Yalman için "sarı", Duygun Yarsuvat için ise "kırmızı" oy pusulası kullanıldı.

Olağanüstü Seçim Genel Kurulunda, saat 15.00 itibariyle oy verme işlemi sona erdi, sandıklar açılmaya başlandı.

Sandıklara göre oyların tam dökümü ise şu şekilde oluştu:

1. Sandık: 100 Kırmızı, 86 Sarı
2. Sandık: 121 Kırmızı, 108 Sarı
3. Sandık: 156 Kırmızı, 96 Sarı
4. Sandık: 115 Kırmızı, 112 Sarı
5. Sandık: 119 Kırmızı, 131 Sarı
6. Sandık: 117 Kırmızı, 92 Sarı
7. Sandık: 121 Kırmızı, 97 Sarı
8. Sandık: 107 Kırmızı, 91 Sarı
9. Sandık: 110 Kırmızı, 80 Sarı
10. Sandık: 103 Kırmızı, 96 Sarı
11. Sandık: 118 Kırmızı, 118 Sarı